Силиконски флуид со винил терминиран RS-VS

Краток опис:


 • FOB Цена:1-10 американски долари/кг
 • Мин. Количина на нарачка:1000 кг
 • Способност за снабдување:10.000 кг на ден
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Преглед
  Брзи детали
  Класификација:
  Хемиски помошен агенс
  CAS бр.:
  70131-67-8
  Други имиња:
  полидиметилсилоксан со винил завршеток
  МФ:
  CH2=CH-Si(CH3)2O[(CH3)2SiO]n(CH3)2Si-CH=CH2
  EINECS бр.:
  231-545-4
  Чистота:
  99,9%
  Место на потекло:
  Жеџијанг, Кина
  Тип:
  Адсорбент
  Разновидност на адсорбенти:
  Активиран јаглерод
  Употреба:
  Кожни помошни средства, нафтени адитиви, помошни средства од гума
  Име на брендот:
  RS
  Број на модел:
  РС-ВС
  Изглед:
  Безбојна проѕирна течност

  Хемиско име: диметикон / силиконско масло / силиконска течност / полидиметилсилоксан / симетикон

  CAS бр.:63148-62-9/9016-00-6/9006-65-9.
  EINECE:618-493-1.
  Изглед:Безбојна транспарентна течност.

  Изглед

  Транспарентна течност

  Вискозитет (25 ℃, mm2/s)

  1000-10000

  Густина (25℃)

  0,9600-0,9900

  Испарливи (150℃/2h)

  ≤ 1%

  Индекс на рефракција

  1,4036-1,4040

  Физички и хемиски карактеристики

  1.Мазност и мекост и хидрофобност и добра хемиска стабилност и својства на изолација.
  2.Отпорност на високи и ниски температури и висока точка на палење.
  3.Ниска точка на замрзнување (може хронично да се користи на температура од -50 ℃ до +200 ℃).
  4.Мал коефициент на вискозност-температура и голем сооднос на компресија и низок површински напон.

   

  Пакување и испорака
  Методи за испорака

  1.Примероци и нарачка во мала количина FedEx/DHL/UPS/TNT, од врата до врата.
  2.Сериски стоки: По воздушен пат, по море или со железница.
  3.FCL: Примање аеродром/морско пристаниште/железничка станица.
  4.Време на водење: 1-7 работни дена за примероци;7-15 работни дена за маса.

  Мерки на претпазливост

  1.Складирање на суво, проветрено место при нормална температура.Нема мешано складирање со киселина и алкална супстанција.Местото за складирање треба да биде обезбедено противпожарна опрема.
  2.Не користете опрема и алати кои лесно создаваат искри.
  Внимателно ракување при товарење и истовар.Според горенаведените различни апликации, силиконското масло може да се нарече и како диметил силиконско масло, диметикон, симетикон итн.

  Најчесто поставувани прашања

  1. Што е тоа диметикон?
  Диметикон, исто така познат како полидиметилсилоксан, е полимер базиран на силикон кој е вештачка синтетичка молекула составена од повторувачки единици наречени мономери.Силиконот е вториот најзастапен елемент во Земјината кора по кислородот, а силициум диоксидот е познат и како песок, кој најчесто се наоѓа на плажите и бреговите.Диметикон може да се најде и во многу масла за готвење, преработена храна и во производи за брза храна како што се пилешки грутки и помфрит.


  2.Зошто се користи во козметиката и производите за лична нега?
  Диметиконот се користи во формулацијата на широк спектар на козметички производи и производи за лична нега, вклучувајќи креми и лосиони, сапуни за капење, шампони и производи за нега на коса, каде што првенствено функционира како:


  Средство против пенење
  Средство за регенерација на косата
  Средство за регенерација на кожата
  Заштитник на кожата


  3.Дали диметиконот е безбеден?

  FDA ја одобри употребата на диметикон како состојка за заштита на кожата во производите што се продаваат без рецепт, а панелот за преглед на козметички состојки (CIR) го оцени како безбеден за употреба во производи за лична нега.Некои студии покажаа дека го смирува и помага во подобрување на хроничниот дерматитис на рацете и помага во намалување на воспалението и иритацијата.Базата на податоци за длабока кожа исто така наведува дека има низок ризик од опасност.


  4.Дали давате примероци?дали е бесплатно или дополнително?
  Да, ние би можеле да го понудиме примерокот бесплатно, но не ги плаќаме трошоците за превоз.


  5. Кои се вашите услови за плаќање?
  Плаќање<=1000 УСД, 100% однапред.Плаќање>=1000 УСД, 30% T/T однапред, биланс пред испорака.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја